Čas utíká jako voda a další dva týdny jsou za námi

Dva týdny za námi a co se dělo?

V práci jsme byli předminulý týden (29.4. – 3.5.) pouze v pondělí. Monika na hodinu a Zdeněk na dopoledne a potom až v pátek. Proč? Ti, co nás sledují na Facebooku vědí, že se proti nám spiklo počasí a dá se říct, že s přestávkami téměř celý týden sněžilo nebo pršelo. Prostě počasí, které si pro práci venku přesně přejeme! Bohužel to nepřeje ani výletům.

A co přinesl víkend? V plánu byl výlet na sobotní odpoledne. Do jednoho kaňonu nedaleko od nás. Počasí se umoudřilo, a od rána bylo hezky. Tak naše šéfy napadlo, jestli nechceme jít do práce, abychom nepřišli o tolik hodin. A tak byl sobotní dopolední plán jasný. Jde se makat. Jakmile jsme přišli domů z práce. Víte, co se stalo? Přesně tak…zase se zkazilo počasí a začalo brutálně sněžit. Celý den i noc. Takže bohužel z výletu nebylo nic. Alespoň jsme dohnali filmové resty a koukli na pár filmů, které jsme v kině nestihli. V neděli jsme alespoň vyrazili na průzkum kavárny The Summit Cafe kousek od našeho nového bydlení, kam jsme se v mezičase mezi sněžením a deštěm, přestěhovali. Překvapila nás naprosto luxusní bašta v mexickém stylu. Příjemné prostředí, a hlavně dobré kafe. Konec týdne jsme si zlepšili alespoň gastronomickým zážitkem a vetší procházkou po městě. Abychom trochu vytrávili.

Ať chceme nebo ne, přes týden toho není moc co psát. Tento týden jsme už naštěstí pracovali od pondělí do pátku a pevně doufáme, že v tom budeme i pokračovat. Bohužel po pracovním vytížení už moc akční nejsme. Jediný, kdo je stále akční o víkendu i v týdnu je otravná kočka, se kterou bydlíme. Mňau. Ráno, večer, v noci. Mňau.

V následujících článcích budeme tedy především psát hlavně o přenádherných výletech za krásami okolních hor, když vyjdou, a o nejrůznějších místech, na která se podíváme.

Tentokrát jsme vyrazili do kaňonu Grotto. Ten se nachází kousek od Canmore, kde bydlíme, kdo už to zapomněl.
Čím je kaňon zajímavý? Mimo to, že se jedná o oblíbené místo lezců, kteří na nepřeberném množství stěn testují své schopnosti, je místo zajímavé i pro „obyčejného turistu“, protože se zde dají nalézt kdoví jak staré malby na stěnách a hlavně – zamrzlý vodopád. Kaňon projdete říčkou, na jejímž konci se nachází zmiňovaný vodopád, který na zimu zamrzá a stává se tak z něj ledopád! 😀 Díky teplotě, která je v kaňonu konstantní, jsme mohli, po místy zamrzlé říčce, dojít až na konec, kde na nás čekal pohled na něco, co jsme zatím ještě neviděli, ledopád. Mimo kaňon bylo 20 stupňů, ale led stále držel. Což nás opět přesvědčilo o tom, že zimy tu musí být opravdu krušné. Ještě že už je jaro. Snad. Nebo nám ještě nasněží?

Večer jsme se rozhodli vyrazit na focení západu slunce. Bohužel nám neposlušná mračna úplně neukázala krásné barvy zapadajícího slunce, tak si Monča alespoň pohrála s odrazy na Quarry Lake a udělala několik pěkných fotek. Domů se nám ještě nechtělo. Vydali jsme se na průzkum divoké zvěře. Kousek od našeho města se prý zdržuje medvědí rodinka. A víte co? Měli jsme štěstí, a při cestě autem jsem narazili na mámu medvědici a její tři malá medvíďata! Bohužel hned zmizeli v lese, takže fotku nemáme, ale co máme rozhodně v plánu je, se tam vydat znovu a ulovit medvěda. Teda ne, pořádnou fotku 😀 Samozřejmě z bezpečí našeho auta, které nejspíš máme poslední večer a pak ho pošleme někam hodně daleko a už se budeme těšit, až pořídíme pořádné funkční auto. Jak jsme se zmiňovali o problémech, tak ty se nepovedlo vyřešit. Auto proto darujeme charitě, která ho poté recykluje a peníze použije na svůj provoz. Amen.

Neděle byla určená poslednímu výletu naším super autem do Kananaskis Country. Jedná se o horskou oblast plnou jezer, rybníků a samozřejmě divoké zvěře. Bez zvířátek ani ránu. Na nějaký větší výlet to úplně nebylo, tak jsme alespoň udělali pár fotek, videí, pokochali se krajinou lemující klikatou silnici a pomalu se připravili na další pracovní týden.

Je něco, co by Vás o našem životě v Kanadě zajímalo?
Nebojte se nám napsat a my v dalším článku určitě odpovíme.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..