Itálie

První společná návštěva

Země pizzy, výborné zmrzliny a nádhrených památek

Na přelomu ledna 2019 jsme se vydali na skoro týden do Říma. Do Itálie jsme se chtěli podívat už dlouho, hlavně Zdeněk, protože je milovník historie, ale oba máme Itálii rádi – nejen kvůlu dobrému jídlu, ale také kvůlu lidem. Já už byla v Římě dvakrát, ale asi tak před sto lety, takže jsem byla pasovaná do role průvodce…haha…stejně všichni víme, jak to dopadlo 😀 Já držela foťák v ruce a Zdeněk mě vodil spletitýma uličkama italské metropole. Do karet nám nahráli levné letenky co jsme sehnali, tak byla destinace jasná.

Návštěvu jsme navíc spojili s velice milým setkáním s našimi přáteli z Chile! S Consuelou a Aldem, které jsme potkali na Novém Zélandě a poté jsme se s nimi potkali i v Bangkoku. Tak proč ne třeba v Římě? 

Celý výlet nám začal krásně – protože jsme sehnali ubytování za opravdu směšný peníz asi minutku od Kolosea, hned co jsme vylezli z metra potěšilo naše oko právě pohled na tuhle krásu. Stravování bylo jasné – sníst co nejvíce pizzy a to se nám víc než dařilo. Takže prostě pizza, italské vínko, přátelé z Chile, krásné památky to znamenalo jediné, že nám náš výlet ani propršené počasí nemohlo zkazit!