Kambodža

Panorama z Kambodži.

Země starobylých chrámů

Panorama z Kambodži.

 

Kambodžské království, krvavá historie a nádherné pláže

Nejdřív musí příjít přiznání o mých (ne)znalostech. Před vycestováním do Asie jsem vlastně neměla ani ponětí, kde Kambodža leží (nikdy jsem zeměpis neměla v lásce, co si budeme povídat). Takže původně, když se Zdeněk na Zélandě zmínil, že chce do Kambodži, tak jsem si myslela, že je to někde v Africe! Joooo, holt jsem se šeredně zmýlila. Ale prostě kdo mohl na střední tušit, že jednou budu cestovat a mohlo by se to hodit, že? Jsem teda vlastě ráda, že díky cestování se dokážu orientovat na mapě a většinu destinací zařadím správně – radši píšu většinu, protože co kdyby zase přišel nějakej název co mi nic nebude říkat.

Teď k té Kambodže. O její historii jsem samozřejmě věděla tolik, co k její umístění na mapě (takže velký prd). Nicméně mě ta její historie velice zasáhla, protože se tam neděli uplně fajn věci a místa, na která jsme se ve spojení s krvavou historií vydali, vám rozhodně naprosto seberou dech.

Strávili jsme zde 1 měsíc. Víza se dostávají na jeden měsíc, poté se je můžete prodoužit. Můžete ho získat buď přímo na hranici nebo se dá nyní získat i online – už se nemusíte zdržovat na hranicích (my žádný problém se zdržením neměli).

Naše cesta začala na hraničním přechodu Poipet, následovala města Battambang, Siem Reap se skvostem v podobě Angkor Watu, smutné hlavní město Phnom Penh a pak jsme strávili téměř 14 v ráji na ostrově Koh Rong Sanloem.

Jak jsem již zmínila, největší krásou celé Kambodží je rozhodně rozsáhlý historický komplex Angkor Wat. Rovnou říkám,  že jeden den vstupu je málo. My zakoupili třídenní vstup, který je nyní za $62 (jednodení vstup $37, třídenní vstup  $72) a pochopili jsme, proč se prodává i vstup sedmidenní. Celý komplex má 402 akrů, takže je prostě obří! Určitě se sem při návštěvě Kambodži podívejte, protož je to jedinečná podiváná, i když narazíte na turisty. I tak je to něco, co na vás sála svou historií, majestátností a krásou.