Vietnam

Od jihu až na sever za jeden měsíc

Panorama z Vietnamu.

Vietnamská socialistická republika, země poznamenaná válkou, rýže kam se podíváš

Další destinací našeho asijského dobrodružství byl Vietnam. Země jihovýchodní Asie plná rýžových polí, slaměných kuželových klobouků, rozmanité kuchyně, nekonečných pláží a malých vietnamských lidiček (ano, spousta z nich bylo menších než já, juhůů).

Tuto zemi jsme projeli odspoda až nahoru. Začínali jsme z města Ho Chi Minh až po Ha Noi. Co vám budu povídat, byl to pořádný zápřah! Ano, za jedem měsíc jsme stihli projet celý dlouhý Vietnam, snad radši ani nebudu počítat kolik kilometrů jsme najezdili, ale zároveň můžu říct, že jsme mnoho krásných míst  určitě nestihli navštívit. Třicet dní je zkrátka na tak nádhernou rozmanitou zemi prostě a jednoduše málo, ale víza nás donutila pouze k tak krátké návštěvě.

Nejvíc jsme si v „rýžové zemi“ oblíbili jízdu na motorce. Tu si můžete půjčit opravdu na každém rohu, záleží jen na vás, jakou si vyberete a kam na ní vyrazíte.

Nejvíc jsme drandili ve městě Da Lat a jeho okolí, kde jsme se kochali přenádhernými výhledy na kopce obsypané všemožnými políčky hrající barvami. Bavilo nás projíždět nejzapadlejšími vesničkami, kde na nás místní domorodci  s neuvěřením koukali, jestli jsme zabloudili nebo co tam dělají dva turisti na motorce, mezi políčkama, kde se tu a tam promenádovali buvoli, tu a tam se sklízelo a někde zase probíhali typické vietnamské trhy se spoustou ovoce, ryb a oblečení. Jinde byl takový klid, že jsme nepotkali ani nohu. Bylo to parádní.

Další navštívená místa byla: pro nás až moc turistický Nha Trang, pohádkový Hoi An připomínající italské Benátky, historické městečko Hue, propršený Ninh Binh, opravdový venkov Mai a nakonec Ha Noi.

Odvezli jsme si strašně mnoho zážitků, které nám opět zase o kousek otevřeli oči a zemička tak vzdálená té naší, se nám vryla do srdce. Zdeňkovi se také hlavně vrylo do srdce věčné smlouvání cen, minimálně o polovinu žejo, protože je v tom hodně dobrej a baví ho to. Moc.