Fidži

Panorama z Fidži.

Ráj na zemi

Panorama z Fidži.

Republika Fidžijské ostrovy, země lidožroutů…

… kdyby mi někdo před pár lety řekl, že se podívám do těchto končin, tak si budu se smíchem klepat na čelo. Ale nemožné se stalo možným a my se vydali objevit krásy ostrovů Fidži, o kterých jsem do doby než jsem přiletěla na Nový Zéland neměla ani ponětí.

Protože jsme si chtěli udělat jakousi dovolenou spojenou s objevením další země a načerpat energii na další práci, přemýšleli jsme, kam se vydat. Na výběr byla Samoa, Fidži, Vanuatu nebo Tonga turistické destinace v okolí Nového Zélandu. S výběrem destinace nám nakonec pomohla nejnižší cena letenky a tak naše cesta směřovala do ráje jménem Fidži.

Dovolená byla naplánovaná na 14 dní, vzali jsme si svoje sedmikilové příruční zavazadlo a mohlo se vyrazit. Ne, nikdy jsme já ani Zdeněk nebyli na čtrnáctidenní dovolené s tak malým množstvím věcí. Ale rozhodně jsme se to zamilovali a cestovaní „na lehko“ už si nikdy neodpustíme.

První týden našeho dobrodružství se odehrával na hlavním ostrově Viti Levu. Plán zněl jasně – objet ostrov celý dokola. A jak všechny náš velkolepý plán dopadl? Nakonec jsme dojeli pouze na druhou stranu ostrova, z města Nadi do hlavního města Suva, ze kterého jsme se poté vydali
z časových důvodů stejným směrem zpět do Nadi, odkud naše další kroky směřovaly na ostrovy Mana, Bounty a Waya. Malé ostrůvky s životem totálně odlišným od života na hlavním ostrově. Zamilovali jsme si to tam. Také jsme poznali správný význam slova „FIJI TIME“ = nikam nespěchat, užívat si život a hlavně žádný stres!!! Ochutnali místní tradiční nápoj kavu, poznali pohostinnost Fidži lidiček a užívali si podmořského života nejen v obklopení roztomilých rybiček, ale i místních žraloků.

Na Fidži jsme rozhodně víc než poznali co backpackerský styl cestování obnáší, že nemá smysl se stresovat když něco nevyjde podle plánu, protože vždycky holt všechno opravdu nevyjde i když to naplánujete sebelíp. Ale všechny naše strasti této dovolené/nedovolené jsme přežili a vzali si
z nich ponaučení. Takže ne, nebyla to dovolená v pravém slovasmyslu, kde by jsme se 14 dní váleli u moře, protože my chceme země POZNÁVAT.
Poznávat lidi v cizích zemích a její kulturu a to se nám na Fidži rozhodně podařilo. Sice jsme moc nerelaxovali, ale i tak nás naše dobrodružství nabilo neskutečnou energií a chutí cestovat do dalších koutů světa.