Nový Zéland

Tam, kde naše dobrodružství začalo

Panorama z Nového Zélandu. Hobitín.

Nový Zéland, Aotearoa, země dlouhého bílého oblaku

… to je mnoho názvů pro jednu nádhernou zemi ukrývající se na druhé straně zeměkoule, která je obklopená ze všech stran Tichým oceánem a taky země, kterou se nebojíme označit jako  náš druhý domov, protože jsme se zde tak jednoznačně cítili.

Strávili jsme zde společně 9 měsíců, které byli zároveň našimi prvními devíti měsíci našeho vztahu strávenými pod jednou střechou, v jednom pokoji, v cizí zemi. Dostali jsme se sem díky Working Holiday programu a díky tomu zde také mohli pracovat a poznat tento kus světa. Pracovali jsme kde se dalo a samozřejmě procestovali co se dalo stihnout. Nový Zéland nám otevřel oči a ukázal, jak dokáže být příroda nádherná a dech beroucí a začali jsme svět okolo sebe vnímat trošku z jiného pohledu. Ne z pohledu „musíš vydělat kupu peněz, protože o tom život je“ ale z pohledu „užívej krásy našeho světa i když nemáš kupu peněz“.

Strávili jsme několik měsíců na severním i jižním ostrově a jižní ostrov jsme si oblíbili o trochu více, i když co si budeme povídat…na Zélandě je prostě všechno tak nádherné!!! Ale městečko Cromwell, kde jsme bydleli nejdelší dobu, si nás získalo – jezera, hory a vinice. Na to se prostě každé ráno moc dobře kouká.

Naučili jsme se cestovat autem, které nám bylo ložnicí, obývákem i kuchyní, naučili jsme se žít spolu a hlavně s absolutním minimem a

BÝT ŠŤASTNÍ.