Roadtrip s rodinkou

Posezení na kládě u Moraine Lake.

Stalo se, co se stalo. Úplně se nám nepovedlo držet plán a psát každý týden deník. Nečekaně.

Bylo to asi hlavně prací. Oba jsme domů chodili úplně vyřízení a nebyla energie na to něco vymýšlet. Respektive vůbec něco dělat. Dost nás to štvalo, hlavně i kvůli tomu, že nám spousta z vás psalo, co je s články a proč nic nepřidáváme. A proto jsem se zamysleli a řekli si, že takhle by to tedy dál nešlo! Budeme lepší 😎

Ale věřte nebo ne, s prací jsme sekli! Jak někdo z Vás postřehl dokonce jsme stihli „dovolenou v ČR.“ Moniky sestřenka totiž měla svatbu na které jsme přece nemohli chybět.

Co se s námi teď momentálně děje?

Z Čech jsme si 7.8. 2019 přivezli Moniky mamku a babičku a teď s nimi tři týdny cestujeme. Začali jsme v Canmore, kde jsme bydleli a pomalu se přesunuli do Britské Kolumbie, kde budeme prakticky až do jejich odjezdu. A pak? Určitě ještě chvíli nebudeme pracovat, ale rádi bychom se podívali také sever Kanady. Když počasí bude přát, tak až na Aljašku.

A jak ten náš rodinný „roadtrip“ vypadá?

Spíme většinou po kempech. Mamka s babičkou v našem přestavěném autě a my, my si pořídili príma stan a přespáváme v něm. Všem, kdo se chystají stanovat v Kanadě, doporučujeme nekupovat príma nejlevnější stan 😆, protože světe div se, i v létě v noci tady občas přituhuje.  
Protože je Kanada obrovská, chceme toho za ty tři týdny projet co nejvíc a ukázat naší české návštěvě co jen půjde. Snad se moc neuženeme a bude se jim naše tempíčko líbit. A hlavně ta Kanada teda.

Takže kombinace dlouhých cest, brzkého vstávání ale také spousta zastávek u jezer, vodopádů, měst je fyzicky celkem náročná. Ale víte, jak se to říká…co tě nezabije z toho tě jen bude bolet hlava… 😂

A co jsme vlastně zatím viděli?

Začali jsme tím nejlepším – Moraine Lake.
Jezero, ke kterému musíte jet opravdu brzy ráno, jinak se tam přes záplavu turistů nemáte šanci dostat, hlavně teď v hlavní sezóně. Takže plán byl jasný. Vstávaní ve 3 ráno, nasednout do auta a užít si božský východ slunce u jezera. Natěšeni díky fotkám, které jsme viděli na instagramu, jsme po prázdné kanadské dálnici vyrazili k cíli. Bylo pod mrakem….všichni jsme ale věřili, že se počasí umoudří a my uvidíme tu krásu. Tušíte, jak to dopadlo?
Jistě, že se počasí moc neumoudřilo, východ slunce jsme kvůli husté mlze opravdu neviděli, ani paprsek, ale zase jsme měli úplně jiný zážitek. Z mlhy, která zakrývala celá jezero, postupně vystupovali části hor a tvořili nádherný odraz na jeho hladině. Nebylo to to,co jsme čekali, ale i tak si nás Moraine Lake získalo. 

Moraine Lake

Dalším jezerem bylo Lake Louise, obklopené davy turistů a samozřejmě také mraky a poté Emerald Lake – smaragdové jezero, které dostálo své pověsti. Neskutečně modře modré jezero obklopené vysokými horami. Přesně pro tyhle pohledy milujeme cestování..

Problém byl ale s parkováním. Jelikož je jezero populární a parkoviště má kapacitu asi maximálně 15 míst, musíte zastavit někde u cesty. Poslední auta parkovala asi 5 km od jezera a vypadalo to, že my budeme muset být ještě dál. Nikde nebylo místo. Naštěstí se vyskytlo jedno super místo, na které s takovým autem jako mámě my může zaparkovat snad opravdu jen Zdeněk. Dvě podélně parkující auta měla mezi sebou místo, asi tak velké jako šířka auta našeho. Co se dalo dělat. Příkop nepříkop, riskli jsme to a doufali, že odtamtud následně i vyjedeme. Prohlédli jsme jezero, pak dokonce bez problému vyjeli z příkopu a mohli jsme pokračovat v naší cestě.

Cestování autem je fajn v tom, že vidíte spoustu míst. Můžete pozorovat proměnu krajiny. Ta nás v BC naprosto dostala. V jednu chvíli projíždíme prérií jako na Divokém západě a ta se postupně změní v tolik známe kanadské hory plné hustých lesů. Čelisti jsme měli všichni dole, a kromě řidiče jsme byli všichni nalepení na bočních oknech a zírali.
Určitě doporuřujeme vyrazit na cestu z města Kamloops do horského městečka Whistler. Pro nás to byla prozatím nejhezčí cesta, kterou jsme v Kanadě jeli.

Ale i když jsme na roadtripu, nemůžeme pořád sedět v autě. Pohyb je potřeba, takže jsme vyrazili na trek v Joffre Lakes. Byla to trochu náhoda a neplánovaný výlet. Viděli jsme odbočku na parkoviště k jezeru a řekli jsme si proč se tam nepodívat. Takže „na lehko“ jsme vyrazili směr jezero. Netušili jsme, že se jedná o začátek treku, který se skládá z tří ledovcových jezer. To nás ale neodradilo. Nakonec jsme vystoupali asi 7 km, k nejvýše položenému jezeru Upper Lake, které bylo přímo pod ledovcem a užili si nádherný výhled. Milujeme spontánní rozhodnutí a toto místo nás opět přesvědčilo o tom, že jestli něco chceme, podívat se někam, zkusit něco nového, nebo prostě přestat něco dělat, nemusíme nad tím přemýšlet, ale máme dát na svůj pocit.
Bylo tam krásně a jsme rádi, že jsme tohle neznámé místo objevili.

Další část naší cesty nás vede k městu Vancouver a stejnojmennému ostrovu, kde jsme strávili několik pěkných dní. Ale o tom zase příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..